Diskuze

Všechny položky jsou povinné...

Autor dotazu:

Nadpis dotazu:

Text Vašeho dotazu:

code

Opište kod z obrázku (velká písmena):

Bylo by mozne zde na strankach obce, umistit nekde na titulni stranu, nejakou podrobnejsi mapu hranic nasi obce? A to nejlepe mapu kde bude situovana i silnice, ulicky, nejlepe treba i polni cesty at se lidi muzou kouknout a z oryjentovat kam vlastne muzou na prochazku nebo do prirody. Sice asi bude nejlepe bejt doma ale 30 dni to asi neni uplne realne.

Dekuju.
 
Dobrý den pane starosto, chci se zeptat komu patří krajnice buď automobilům nebo chodcům, krajnice je součást silnice. já bych řekl spíše chodcům a cyklistům ne autům. Když někdo dělá z krajnice parkoviště v Huntirove od dvora v zatáčce na třicítce a ještě v Komárove na dvou místech. Když byl sníh ani silničáři nemohli pořádně vyhrnout do kraje, kvůli autům. Ty vodorovný čáry nebyl dobrý nápad, teď si myslejí že je krajnice jejich pozemek. A ještě jeden dotaz ohledně měřiče rychlosti, jestli plánujete nainstalovat na začátek obce od dvora byl by potřeba ani se nedá vyjet, jak jezdí tady rychle, osmdesát a někdy i devadesatkou, nebo dát aspoň třicítku od začátku obce. Hezký den pane starosto.
 
Můžete nám prosím sdělit jak proběhlo testování na Covid19. Kolik lidí přišlo a kolik jich bylo pozitivních děkuji za odpověď
 
Dobrý večer, chci poptat proč prohrnujete cestu v šestidomich okolo číslo popisné 212. A ne okolo domu číslo popisné 213 nebo 217.
Prostě zjednodušeně proč se dělá kolečko jen okolo jednoho domu ?
 
dobrý den, chci se zeptat zda nezamýšlíte postavit něco jako skatepark pro mladistvé, děkuji za odpověď.
 
Hezký Nový rok 2021 všem. Nevím, kdo přesně to je, ale ten dotyčný si ten dnešní kravál v obci Huntířov s motorovou pilou nemohl odpustit? Na svátek.
 

Tímto děkuji, že mi Dušičková výzdoba vydržela 7 dní, opět vykradeno. Tímto apeluji na Obecní úřad, aby s tím už něco dělal, hovořila jsem s několika lidmi, děje se jim to také. Já osobně už jsem bezradná, jediné, co mě napadá, že nebudu platit hrobové místo a za tyto finance budu pořizovat "sortiment do tohoto obchodu" a na vlastní náklady si pořídím fotopast.
 
Zase, opět píšu o problematice hřbitova. Včera jsem měla hrob v pořádku, vydrželo to 7 dní. Dnes ráno opět, zpleněný hrob a ukradeno, co se dalo. Někdo si chodí k nám jako do obchodu, už jsem snad jen slušně řečeno naštvaná. Nevím, co mám dělat, jen snad poprosit Obecní úřad, aby s tím něco dělal, psal mi sice p. starosta, že bude zavedený kamerový systém, ale co do příštího roku? Mám stále někoho dotovat? Nevím, zda má někdo podobnou zkušenost? Možná ano, jen o tom nenapíše, a nebo tu možnost nemá. V příkopě u hřbitova jsou pohozeny dva květináče s vřesy určitě taky pocházejí odtud, možná byly v pěkném obalu, který se někomu hodil. Jak jsem už jednou psala, nikoho jsem za ruku nechytla, ale toto se děje od doby přistěhování jedné rodiny do naší obce, je o nich známo, že berou vše a každému, byli i na hřbitově viděny.
 
je mně moc líto toho, že vám někdo ničí hrob vašich rodičů, bohužel není to jen hřbitov, podívejme se na autobusové čekárny, které jsou též místem vandalismu, hrůza-děs.
Otázka zní co s tím, že?
 
Ani ne před 14-ti dny jsem psala příspěvek do této diskuze ohledně hřbitova, možná jsem dala někomu návod, jak mě ničit a působit mi psychickou újmu. Posledně mi nějaký vandal udělal to, co mi udělal, dnes to bylo ale o mnoho horší, ztratila se mi broušená vázička, květiny z ní pohozené vedle hrobu mých rodičů, ztratil se mi i krásný květináč s květinami. Blíží se dušičky a já nevím, zda mi výzdoba vydrží. Jestli proti mě někdo něco má, tak si to prosím "nevyřizujte" s mými zesnulými rodiči a jestli měl někdo něco proti nim, nechte je na pokoji, oni se už bránit nemohou. Je to smutné a k vzteku, asi mi nezbyde nic jiného, než nechat hrob prázdný, aby nepřitahoval nenechavce a lidské hyeny, měla jsem a mám ke svým rodičům úctu a ani po jejich smrti jim to nemohu dokázat tím, že jim jejich poslední místo odpočinku udělám hezké i když se o to snažím, protože mi to není "dovoleno".
 
Nyní jsem se vrátila ze hřbitova s pláčem. Chodím na hrob svých rodičů každý den a jsem ráda, když je to tam tak, jak jsem to minule zanechala. Ale dnes už z dálky jsem viděla tu pohromu. I kdyby byl sebevětší vítr, toto by nezpůsobil, krásná lucerna byla rozebraná na kousky, těžký květináč přemístěný a pohozený mimo. V minulosti se mi ztratily i věci z hrobu. Je pravda, že jsem nikoho za ruku nechytla ale už několikrát jsem na hřbitově viděla děti i starší chlapce bez doprovodu, které neznám, jak pobíhají mezi hroby, po hřbitovní zdi, je to pro ně asi " vzrůšo", když jsem se jednou zeptala, jestli něco hledají, odpověděli, že dědu a hned utekli.
 
Dobrý den,

rád bych se zeptal co je obec ochotná udělat a co my jako občané smíme udělat pro omezení těžké nákladní dopravy na místních komunikacích obce. Konkrétně se mi jedná o poměrně úzkou asfaltovou cestu na "Kozí Rohy" versus plně naloženou soupravu zelené liazky s vlekem jedoucí nepřiměřeně vysokou rychlostí a velkou neochotou zpomalit kolem uskakujích lidí do příkopa. Nemusíme přece čekat na první neštěstí.
 
Zitra se ma jit volit a občane nemaji volebni listkí ják jeto možne to je Obec zavalena práci že nám nikdo nemuže do schránek jé přinest ptam se jak to chcete udělat co.
 
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na možnost úpravy jedné lampy veřejného osvětlení u našeho domu v Hájemství . Intenzivní LED světlo nám svítí více na zahradu a zápraží, než na silnici a večer velmi oslňuje. Lampa se zdá být zvednutá více než okolní lampy. Je možné to nějak řešit? Děkuji. Danekt@gmail.com
 
V sekci stranek obce - Rozdeleni obce je uvedeno,ze se v Huntířově nachazi nejvetsi jasan v Podkrkonoší. Pokud je mi znamo tak tento strom se tu jiz peknych par let nenachazi..byt i jeho pozustatek (parez) je velmi impozantni. Prosim spravce stranek o auktualizaci. Dekuji
 
Dobry den,

Chtela jsem de zeptat, zda by stranky obce nemohly byt rozsireny o uzitecne kontakty jako jsou overeni instalateri, opravari atd z obce a okoli. Kdyz je napriklad nejaka necekana udalost a vas kontakt selhal, protoze je zaneprazdnen. Hodne by to pomohlo.

Stejne tak treba na ubytovani v obci nebo okoli..

Dekuji
 
Vážený pane starosto,
ráda bych se zeptala, zda v této obci existuje nějaká vyhláška o zákazu např. řezání dřeva motorovou pilou v neděli ráno od 8:15 hod.
A dále bych se chtěla zeptat, zda se může pálit odpad ze zahrady a z nařezaného dřeva, přestože to zamořuje sousedy a okolí.

Děkuji za odpověď
Andrea Kejzarová 
Komárov, kvalita vody která teče z kohoutku má neúnosný stav ! Jednou teče do hněda s hlínou , bílá jako mléko kde se nedá ani koupat, pak zase cítit fekaliema . Není to poprvé ani po desáté , ale stále kvalita vody je hrozná . S tím chlorem jste to opravdu přehnali . Kdykoliv něco tam.nahore v koclaku a Huntirove opravujeme , tak to tady máme pít , pak tam.perete chlor . Ať si to tam pije starosta sám . Tady už toho life z Komsrova máme dost . Ani se nikdo meuraci zdelit lidem , že se něco děje . Oni to tady občané Komarova vy oči a zaplatí . Pavel Sedivy
 
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,jestli je možné zakoupit u obce popelnici,zkoušela jsem vyhledávat,ale nepovedlo se mi nic najít. Děkuji.
 
Dneska nás na procházce s naším psem pod školou napadl velký černý pes, bez pána. Musela jsem ho až po chvíli, co jsem našla pevný klacek řevem a divokým bušením zahnat - měla jsem strach, že napadne i mě. Ještě, že jsem nešla i s dětmi...
 
Koronavirus napadl i komunikace: oprava silnice z Vítězné není dokončená
Zdroj: https://www.kralovedvorsko.cz/
Královédvorsko.cz
 
Dobrý den.
Prosím vás o sdělení informace jestli obec Vítězná, uvažuje o plošném zákazu napouštění bazénů v souvislosti s šetřením pitné vody. Když vidíme ve zprávách jaká je kritická situace na většině území České republiky, nestálo by zavčasu uvažovat o tomto zákazu napouštění z vodovodního řadu? Jistě by toto opatření uvítala většina rozumně uvažujících obyvatel z obavy,aby se i díky deficitu dešťových srážek nestalo, že nebudeme mít z čeho uvařit,vyprat a na osobní hygienu.Situace ohledně vody celkově není dobrá a rok od roku zhoršující.Proto prosím za všechny občany, vedení obce o zvážení.
Děkuji s pozdravem za obyvatelé obce Nýč Jaroslav
 
Dobrý den na hřbitově jsou plné kontejnery odpadu a neteče ještě voda děkuji
 
Dobrý večer, chci se také poptat kdy budou v šestidomech kontejnery na plasty?? Měly by být koncem října až začátkem listopadu minulého roku a stále nejsou.
 
Jsem bývalý dlouholetý (tenkrát mladý s vazbou do Huntířova) obyvatel Vaší obce, ale sleduji u Vás dění alespoň prostřednictvím tohoto Webu. K tématu 6D a argument, že by si tam nějaká osoba dnes nekoupila nemovitost skrzevá dlouholetých znalostí místních poměrů? Tak tyto (ne)vztahy tam musí také dlouhodobě vznikat a "Obec" jako taková, ať je starosta/zastupitelstvo ten či onen - musí konat, nikoli jen na "půdách".
PS. Ještě tam vás přebývá/žije v prvním zleva od zastávky v 1NP taková -kapacita-příjmením Š...? Tímto ho srdečně zdravím.
 
Pane L.B. Váš příspěvek mě donutil k tomu, abych se též přidal do této diskuze. Píšete, že žádný soukromý vlastník bytu si nenechá mluvit do toho komu pronajme svůj byt, s tím lze částečně souhlasit, ale v této lokalitě jsou tyto byty součástí SVJ , kde jsou zákonem stanoveny určité povinnosti majitelů bytů. Jelikož zde vlastní několik " podnikatelů" více bytů, a je jim jedno jak jejich nájemníci udržují čistotu a pořádek v okolí domu a zároveň tím narušují i vzhled obce, lze na ně uplatnit ze Zákona o obcích § 58, finanční pokutu až do výše 200000,.Kč. Starosta se jen vymlouvá, že s tím nemůže nic dělat, že na to není zákon. Zákonů je dost, jen si je třeba pořádně přečíst.
 
Dobrý den, pouze zde ve skratce uvedu, že byť se může zdát některým lidem, že obecní úřad, potažmo starosta nebo zastupitelé, nic v této otázce nepodnikají, opak je pravdou. Nechci nikoho přesvědčovat, a už vůbec nemám zapotřebí se zde obhajovat, ale jednání ohledně chování, obtěžování, napadání, tvoření odpadu, výchovu nezletilých s občany zejména této lokality řešíme. Jak na půdě OÚ a ZŠ, tak s majiteli dotčených bytů i s policií ČR. A to v rámci možností a pravomocí našemu úřadu svěřených. Děkuji těm občanům Šestidomí, kteří jsou ochotni na OÚ přijít a konstruktivně věc řešit. Věřím, že do budoucna (nejsem schopen konkrétního data) dospějeme alespoň dílčího zlepšení.

PS: OÚ vystavuje upomínky automaticky všem neplatičům bez rozdílu, po uplynutí lhůty k zaplacení jsou pohledávky předávány k vymáhání, případně k exekucím!

Petr Hrubý
 
Paní Brdičková, děkuji za upomínku o neúhradě poplatku za komunální odpad za I. pololetí 2018. Chci upozornit, že pokud se složenka dostane k plátci tak u slušných lidí je řádně zaplacena , jak jste se mohla ujistit v dalších platbách. Schránku máme ve vchodě. Ještě bych se chtěla vyjádřit k výši za komunální odpad 700Kč za osobu na rok. Jak jsem zjišťovala je to jedna z nejvyšších částek v republice. V minulosti mě pan starosta vysvětloval, že je to spojené se sběrným dvorem, který je využíván zdarma pro občany. Proto se obávám, aby tato částka nebyla zvýšena, jelikož v šestidomí vzniká další sběrný dvůr /matrace, pneumatiky, lednice, bojlery, skříně dřevěné a kovové, nádobí, varné konvice, auta bez SPZ, plastové rozbité hračky apod/. V dohledné době se chci obrátit na krajský úřad životního prostředí a televizi, aby zdokumentovala v jakém prostředí jsou nuceni žít občané, kteří řádně platí odvoz komunálního odpadu a sběrný dvůr.
 
Zdravím Vás v novém roce a zasílám odkaz pro stažení dříve avizované foto přílohy kroniky, díky práci a ochotě pracovníků Okresního archivu v Trutnově.

https://www.uschovna.cz/zasilka/TLJI8LJPAP3IRXVU-4D2
 

Chceme mít pěknou výzdobu na Vánoce a bohužel žijí mezi námi v obci zloději, kterým není nic svatého a ukradnou co vidí. Jde o světelný lazerový projektor za téměř 2 tisíce. Je nám to líto, že se to stalo těsně před Štědrým dnem. V létě to byla zase světýlka , před tím dřevo, no docela nás to zaráží. Když jsme bydleli na horách kde nejsou žádné ploty nic se nám nikdy neztratilo, no asi jde o to jací lidé tady bydlí. Dávejte si pozor na své věci.
 
Při dotazu v administrativě obce na kroniku jsem byl docela ostře odbyt, cituji "ne není to možné. V elektronické podobě není vedena." Proto jsem se 3.12.20 obrátil na OA v Trutnově, kde mě velmi ochotně vyšli vstříc a dnes jsem dostal odkaz ke stažení, který vám (zájemcům) níže kopíruji. Zároveň jsem požádal pracovníky archivu o převedení také fotografických příloh kroniky do elektronické podoby a po jejich obdržení je vylepím opět na tuto stránku pro zájemce.
Celý problém kroniky v EP spočíval v tom, že bylo nutno texty zkontrolovat dle požadavků (pro mě zcela nesmyslné nařízení) GDPR. Pro mě to je paradox - historické skutečnosti musíme my, "ovčani", dostávat filtrované.

Odkaz : https://www.uschovna.cz/zasilka/SXL5HZMS9PTS9UM3-GVB/
 
Už týden nesvítí v Kocléřově lampy veřejného osvětlení a nikoho to nezajímá.Rozsvítí se ještě do konce roku???
 
Nemyslím,že by pan Čejpa do něčeho vrtal,protože situace v šestidomí je přímo tragická.Kdo to nezažil,tak neuvěří.Přijďte se podívat mezi domy,smetiště a vrakoviště jako vyšíté.Prostě pan Čejpa popsal stav tak,jak to skutečně vypadá.
 
Pane starosto, nemám v úmyslu vyvolávat nějakou přestřelku v argumentech. Ve Vašem příspěvku mě zvete na OÚ, nebo abych použil osobní korepondenci jako ostatní.Nechci s Vámi diskutovat tzv. z očí do očí,ale právě ve veřejné diskusi, jelikož si myslím, podle toho ,že můj příspěvek si již přečetlo téměř 100 lidí a ten minulý 345, že občané obce mají zájem a i právo dozvědět se jak představitelé řeší problémy s lokalitou šestidomí a to se nejedná jen o různé skládky, ale i o veřejný pořádek,rušení nočního klidu,rvačky mezi nájemníky, které se stále stupňují, že už ani policie ČR není schopná toto zvládnout. (viz. poslední případ ze dne 27.října 2019). Ale to jsem trochu odbočil od tématu. Všichni víme, že za své nájemníky odpovídá majitel bytu, který byt pronajímá.Není to jen hrabat peníze do kapsy a nestarat se jak se tito nájemníci chovají vůči sobě a ostatním spoluobčanům. Tito "podnikatelé " kteří vlastní v šestidomí 21 bytů z 39, které se zde nachází nemají nejmenší zájem o dění a chování svých nájemníků. Ale abych to nějak uzavřel, navrhuji Vám, aby jste jako orgán místní samosprávy obeslal tyto majitele s výzvou, aby upozornili své nájemníky jak se mají chovat, aby nedocházelo k ohrožování a porušování práv z občanskoprávních vztahů a aby jakékoliv rozpory byly řešeny okamžitě i za cenu vystěhování. Občanský zákoník jasně hovoří v § 3 jak se mají státní orgány a orgány místní samosprávy k těmto problémům stavět.Šestidomí není státem ve státě, ale je součástí obce Vítězná. Závěrem Vás žádám aby jste celý problém projednal na zastupitelstvu obce a učinil opatření, aby se soužití v této lokalitě zlepšilo a nedocházelo k dalším problémům.
 
Pane starosto, 21.července jsem Vás informoval v příspěvku Nelegální skládky o vzniku skládek v lokalitě Šestidomí. Vy jste na to reagoval emailem ve znění cituji : děkujeme za podnět a upozornění. Prověříme uváděnou situaci a požádáme o zjednání nápravy.Petr Hrubý. Od té doby se nikdo z OU nepřišel podívat kde skládky jsou, navíc za tří měsíce došlo v Šestidomí k velkému nárustu obyvatel , kde v jedné byt.jednotce bydlí 8 lidí a v jiném bytě i více lidí. Zajímalo by mě, jak majitelé těchto bytů platí odvoz komunálního odpadu. Jestli se spokojíte s tím, že Vám zaplatí 700,- Kč za jednoho trvale přihlášeného a v bytě je 8 lidí , v dalším 10 a více, tak na to asi jedna popelnice nestačí.
V domě č.211 si koupil byt p. Ježek a při vyklízení bytu vyhodil vedle domu několik skříní s tím, že si je někdo vezme (snad na topení) bohužel nikdo si je nevzal. O pár metrů dál stojí nabourané auto už bez SPZ, vedle něj rozbitá velká trampolína. Pokud budete mít zájem a snahu s tím něco udělat rádi Vás zde uvidíme a provedeme Vás Šestidomím. Doufáme ,že se tady ukážete dřív než napadne sníh. Čejpa Václav
 
Dobrý den,pane starosto.Chci se zeptat,zda občané Vítězné budou mít také nějaké výhody při čipování svých pejsků tak,jako to mají obyvatelé Dvora Králové.Ti to mají zdarma.Děkuji za odpověď.
 
Tak se to povedlo ! Silnice do Záboří je hotová a určitě je na místě poděkovat starostovi i všem kteří se na to podíleli. Věřím, že tak jako já bude spokojen pan Buran Nasratý i paní která nám nádherně vysvětlila význam slova starosta a možná zjistila že starosta se o obec stará. Možná by neškodilo projet si ji celou, viděla by nové chodníky, novou silnici přes celou obec , postupně se vyměňují lampy VO, výsadba zeleně atd. Rozumní lidé ocení a ti druzí budou nadávat a kritizovat stále... S úctou Igor
 
Vážený pane starosto, prosím Vás o výměnu dvou vybledlých dopravních značek Zákaz vjezdu všech vozidel "B1" v Hájemství ve vjezdech na komunikace mezi domy č. 1 a 2. Děkuji Vám za spolupráci :-) , Vladimír Šídlo
 
Vážený pane starosto, nedávno se nám dostal do ruky leták obce " Vracíme obci RÁZ A ČISTOTU - Občane, ohlédni se ". My jsme se neohlédli, ale rozhlédli a to co jsme spatřili nám žádnou radost nedělá. V okolí lokality Šestidomí vzniká několik černých skládek, kde se množí potkani a jiná nepřispůsobivá havěť. Tyto skládky vznikají na pozemcích majitelů, kteří o tom ani nevědí. Skládky jsme nafotili a fotky posíláme na Váš a místostarostův email. Pevně doufáme, že si fotky rád prohlédnete a v rámci svých možností se pokusíte s tím něco udělat.
 
Dobrý den
Chtěl bych Vás a člověka ,který o web stránky obce pečuje pochválit.
O takové transparentnosti a přehledu se nám na Kocbeřích ani nesní.
Jen tak dál
 
Vážený pane starosto, rád bych Vám i všem lidem, kteří se podíleli na Dni obce Vítězná 2019 ještě jednou poděkoval. Byla to naprosto úžasná akce, kde jsme se bavili všichni, celá rodina. Zábavu takového rozsahu a na takové úrovni jsme opravdu nečekali! Jsme bohužel zatím jen "chalupáři" a ve Vítězné trávíme pár týdnů v roce, ale i tak /nebo možná proto/ mohu konstatovat, že rok od roku vaše - naše obec stoupá vzhůru. Nejen tato akce je toho důkazem. Kéž by si ostatní obce a mestečka vzali z Vítězné nějaké ponaučení. Myslím, že je to pro Vítěznou velká reklama. Žijeme v Újezdu u Brna, poměrně bohatém a důležitém městečku u Brna, ale v tomto je Vítězná tisíc kroků napřed. Jsem přesvědčen o tom, že s takovýmto přístupem za pár let bude Vítězná mnohem zajímavější pro život než okolní obce či města. Ještě jednou děkujeme všem! Martin Vojta, náplava :-)
 
Pane starosto, 31.5. jsem se Vás ptala jak to vypadá s opravou silnice do Záboří, Vaše odpověď zněla, že konkrétní termín můžete sdělit nejdříve až 7.6., dnes je 1.7. a odpověď žádná. Co si o tom mám myslet? Že Vás občané nezajímají???
 
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, kam zmizely popelnice na plast a nápojové kartony od zastávky Kocléřov, škola? Kdy budou zpět nebo kam tedy mohu třídit tento odpad? Už se tam i objevují igelitky s odpadem. Jak se to bude řešit?
Díky
 
Dobrý den pane starosto, chtěla bych se zeptat, kdy bude zahájena oprava silnice do Záboří.
Děkuji. Zuzana Štěpánková
 
Prosím o adresu - odkaz na starší web Obce Vítězná, o kterém je zmínka na těchto nových stránkách. Děkuji. Pája
 
Můžete mi vysvětlit proč ve 20:00 kdy je ještě vidět světla VO už svítí a ráno ve 4:00 je tma?Vše se vlastně děje od změny na letní čas.
 
Dobrý den chci se zeptat zda se počítá s opravou cesty k.č. 1623. Tato cesta je od ukončení výstavby dvou rodinných domů ZNAČNĚ poškozená. Předem děkuji za odpověď.
 
Dobrý den.Chtěl bych touto cestou poděkovat paní Hlušičkové,panu starostovi a celému SPoZ Vítězné, za přání.S díky Jiří Pohořelý
 
Dobrý den, v prosinci jsem hledala touto cestou bývalé kamarádky Marii a Evu Novotných, týkalo se let 1952 a 1953. Jsem docela zklamaná, že se nikdo neozval. Přesto se k vám v létě vypravím, pochodím, zavzpomínám. Hezké dny přeji všem Hana Pfeiferová.
 
Dobrý den chci se optat kdy budou vloženi fotky z vítání občánků z ledna 2019 na stránky obce.
 
Dobrý den!
V obci Hájemství fi ČEZ projektuje kabelové vedení na místo vrchního vedení, kde se nachází též VO. Mám dotaz, zda se již něco podniká v této věci, aby zde nadále fungovalo VO. Předem děkuji za odpověď na vasek.stepanek@volny.cz
 
Nemohu na vašich stránkách najít zveřejněnou vyhlášku, kde se stanovuje poplatek z odpadů
 

Svátek slaví: Xenie
Dnes je: 27.11.2021